kakao
WYSTARTOWAŁ OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 2016

WYSTARTOWAŁ OGÓLNOPOLSKI TEST WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE 2016

09-11-2016 14:35:51

Już po raz piąty najmłodsi z całej Polski wezmą udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Już od października najmłodsi uczniowie szkół podstawowych zmierzą się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z którymi dzieci mogą spotkać się na co dzień. DO UDZIAŁU W TEŚCIE ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ UCZNIÓW DRUGICH KLAS, A TAKŻE WSZYSTKIE DZIECI, KTÓRE CHCĄ SPRAWDZIĆ SWOJĄ WIEDZĘ DOTYCZĄCĄ BEZPIECZEŃSTWA. Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa to pierwsza w Polsce inicjatywa sprawdzająca na tak ogromną skalę wiedzę maluchów w zakresie bezpieczeństwa. Test realizowany jest w ramach VIII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, organizowanego przez firmę Maspex, we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja uzyskała patronat honorowy Komendanta Głównego Policji oraz  Kuratoriów Oświaty w Polsce. 


W ramach Testu, dzieci odpowiedzą na 15 pytań dotyczących bezpieczeństwa, udostępnionych online na stronie internetowej www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele. Pytania mają formę pisemną oraz obrazkową. Do każdego z nich przygotowano trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Głównym celem Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie jest podsumowanie, utrwalenie i sprawdzenie wiedzy, dotyczącej bezpieczeństwa w każdej sytuacji, z jaką maluch może się spotkać.


Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie z dziećmi mogą rozwiązywać także rodzice i opiekunowie. Aby wziąć w nim udział wystarczy do 9 grudnia 2016 r. odwiedzić stronę internetową www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele i wypełnić krótki formularz. Jeśli placówka, do której uczęszcza dziecko nie widnieje w rozwijanej liście dostępnych szkół, prosimy o wybór najbliższej szkoły z regionu. Do rozwiązywania Testu zachęcamy wszystkich, dla których bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Po zakończeniu sprawdzianu, każdy uczestnik otrzymuje informację, jaki wynik uzyskał, może także zweryfikować, gdzie i dlaczego popełnił błąd oraz jaka jest poprawna odpowiedź na dane pytanie.
 


powrót